Gegužės 30 d. Merkurijus antrą kartą šiais metais pradėjo retrogradinį judėjimą. Toks jis bus iki pat vasaros saulėgrįžos, kuomet ims stoti ir birželio 23 d. vėl pradės judėti įprasta kryptimi.

Merkurijus, Zodiako ryšininkas, dieviškasis Tarpininkas, šį kartą judės atbulas savo valdomame Dvynių ženkle. Tai yra jo jėgos vieta, kur visos jo savybės turi galimybę išsiskleisti maksimaliai.

Merkurijus savo kilpą pradėjo gegužės 15 d. Dvynių 17 laipsnyje ir užbaigs liepos 7 d. Dvynių 25 laipsnyje. Tad šis laikotarpis itin aktualus tiems, kurie gimimo metu turėjo planetų Dvynių 17-25 laipsniuose.

Tiek Dvyniai, tiek Merkurijus astrologijoje atsakingi už proto funkcijas, mąstymo procesus, tariamą ir rašomą žodį, informacijos rinkimą ir perdavimą, pažinimą ir bendravimą. Dvynių ženklo įtakos sritys – pradinis ir ikimokyklinis ugdymas, ryšių ir komunikacijos priemonės, žiniasklaida, susisiekimas, o taip pat santykiai su kaimynais.

Karminiam Mėnulio mazgui Rahu keliaujant Dvynių ženklu (nuo 2020-05-05 iki 2022-01-18) visos šios sferos gali patirti stipresnį apvalymą, periodinius supurtymus, postūmį atsinaujinimui ir evoliucijai. Natūralu, kad šis laikas svarbus po Dvynių Saule gimusiems ir visiems, kuriems šis Zodiako ženklas gimimo horoskopuose išreikštas.

Birželio 11 d., tuoj po užtemiminės Mėnulio Jaunaties (2021-06-10 13:42 val.), Merkurijus darys jungtį su Saule Dvynių 21 laipsnyje. Tokia jungtis dar vadinama Merkurijaus Jaunatimi. Tad šiomis dienomis gimusios idėjos ir susiformavę įvykiai turės tendenciją skleistis ir vystytis visą Merkurijaus ciklo laikotarpį, kuris paprastai trunka apie 4 mėnesius, o visą tai, kas susiformavę užtemimo metu gali tęstis 9 mėnesius ir ilgiau.

Saulės užtemimo metu Mėnulis blokuoja Saulės šviesą, o šį kartą – ir šalia jos esantį Merkurijų. Vieniems tai gali „aptemdyti“ protą, kuris Dvyniuose gali reikštis kaip neadekvatumas, „išplaukimas“, nenoras tartis ir girdėti, negebėjimas suprasti ir susiprasti. Kitiems gali išryškinti perdėtą racionalumą, kategoriškumą, kietus prisirišimus prie proto ir logikos.

Taigi šis laikotarpis – mentalinės higienos laikas, skirtas apsivalymui, susitvarkymui, įvairių darbų užbaigimui. Pravartu perrūšiuoti informaciją ir ją atsirinkti, išvalant iš galvos viską, kas nereikalinga. To nepadarius nuo informacinių perkrovų gali imti strigti kompiuteriai ir technika, o kažkam – ir mąstymas, kai nebesugebama aiškiai ir objektyviai matyti, suprantamai kalbėti ir susikalbėti. 

Viena svarbesnių šio laikotarpio ir retrogradinio Merkurijaus žinučių – būtinybė atpažinti savo susikurtus ar kitų primestus proto scenarijus, atskirti tai, kas tikra ir netikra ryšiuose, drauguose, santykiuose ir stengtis atsirinkti tai, dėl ko širdis ir protas susitartų. Santykiuose ir bendravime kaip niekad svarbu siekti nuoširdumo, aiškumo, mokytis išgirsti kitą, paisyti kalbos ir bendravimo kultūros.

Retrogradinis Merkurijus net tris kartus formuos įtampos aspektą su Neptūnu (2021 gegužės 23 d., birželio 5 d., liepos 6 d.). Šiuo laikotarpiu galimas mąstymo vangumas, mieguistumas, išsiblaškymas, sunku koncentruotis. Galimi nusivylimai, dažniau daromos klaidos, polinkis į kitų kaltinimą ir subjektyvumą, apgaules. Taigi derėtų nieko nedaryti paskubomis, pernelyg impulsyviai, neapgalvotai ir vengti blaškymosi. Itin vertinga palaikyti tvarką tiek viduje, tiek išorėje, daugiau laiko skirti vidiniam darbui ir savistabai.

Šiuo metu gali labiau tapti matomos mūsų mąstymo ir bendravimo ydos, mentalinės programos, kurios trukdo švariam supratimui, adekvačiam savęs ir aplinkos matymui bei priėmimui. Tiek mūsų asmeniniuose gyvenimuose, tiek visuomenėje galima susikalbėjimo krizė, įtampa dėl nenoro ir negebėjimo girdėti, dėl teisuoliškumo bei skirtingų pasaulėžiūrų, didesnio ar mažesnio fanatizmo.

Sudėtingesnis laikas tiems, kurie negeba savarankiškai mąstyti, kurie pasiduoda inercijai dėl mentalinės valios stokos, paviršutiniškumo, elementaraus tingėjimo galvoti, domėtis, skaityti, įsigilinti ir atsirinkti. Taip prarandamas aiškumas ir vidinis stuburas, todėl galimas neatsparumas programavimui ir įvairiausio pobūdžio manipuliacijoms. Dėl to daugėja psichikos sutrikimų, paūmėja priklausomybės, kurios šiuo metu gali paaštrėti. Užtemimai visa tai dažniausiai savaip išryškina, supurto tam, kad būtų imtasi darbo, nes kitu atveju klimpstama dar giliau.

Taigi, retrogradinis Merkurijus ir Jaunatis – tai impulsas keisti savo mąstymą, požiūrį, supratimą, naujai atrasti tai, kas sena ir patikrinta, laisvintis iš priklausomybių bei viso to, kas trukdo evoliucijai. Geri aspektai į Saturną nebijantiems darbo ir pokyčių šiuo metu gali padėti atsirinkti, atskirti, formuoti vidinį stuburą, suteikti pasitikėjimo bei stabilumo ir galbūt pamatyti laiptus, vedančius vidinio išsilaisvinimo viršukalnės link.  

Su savimi dirbančiam, į laikmečio šauksmą atsiliepiančiam, todėl bet kurią minutę iššūkiui pasiruošusiam žmogui sąmoningumas plačiau ir aiškiau negu anksčiau veriasi, ir jis pradeda įžvelgti visų vykstančių procesų priežastingumą, jų tikrąsias ištakas. Tai įžvelgęs jis seną nesupratimą nauju keičia, klaidų pripažinti ir taisyti nebijo, atsakomybę už savo poelgių ir žodžių, o vėliau minčių pasekmes prisiima ir jų realizavimą atpažįsta gyvenime. Šitaip aktyviai ir kryptingai veikdamas jis savo ateitį sąmoningai kuria. Taip dirbant atsiveria ir visų vykstančių procesų ištakos. Pokyčių bijantys, nuo savo materialių ir emocinių bei mentalinių prisirišimų apsunkę žmonės įstringa ir lengvai manipuliatoriams žmonių sąmone ir energija pasiduoda, todėl atsilieka.“

Astrėja, „Atsakymai į antropoteosofo klausimus“, 2019, psl. 608

Daugiau apie planetų ir Merkurijaus retrogradinį judėjimą: https://www.antropoteosofineastrologija.lt/2021/01/31/retrogradinis-merkurijus-vandenyje/

Nuotraukos šaltinis: https://apod.nasa.gov/apod/ap080126.html